حذف ترکيبات مصنوعي از ماکاروني و پنير

تاریخ : 1394/04/16 11:10

شرکت غذايي کرافت در نظر دارد تا سال 2016 مواد نگهدارنده و رنگ‌هاي مصنوعي را از توليدات ماکاروني و پنير حذف کند و به جاي رنگ زرد از زردچوبه و يا رنگ ادويه‌جاتي همچون فلفل قرمز و ... استفاده کند. اين تغييرات آخرين اقداماتي است که شرکت کرافت به منظور برآورده کردن تقاضاي مشتريان در راستاي بهبود کيفيت مواد غذايي توليدي خود انجام داده است.

کرافت در سال 2014 ماکاروني‌هاي جعبه‌اي و پنير توليدي خود را با ميزان سديم کمتر، اسيد چرب کمتر، غلات کامل‌تر و بدون رنگ غذايي به بازار عرضه کرد و از آن به بعد هم مواد نگهدارنده مصنوعي را از ترکيبات خود حذف نمود. انواع پنير و ماکاروني‌هاي کرافت شامل ماکاروني فرمي، فنجاني، Premium Flavour و Easy Mac از سال 2016 بدون رنگ و مواد نگهدارنده مصنوعي توليد خواهند شد.
ترونيا اشملتر- مدير بازاريابي شرکت کرافت- گفت: گوش کردن به تقاضاي مردم، تحقيق‌ها و پيشرفت مستمر بخشي از ميراث 75 ساله شرکت کرافت است.
«از بسته‌بندي محصولات به صورت فنجاني ،Deluxe و ارگانيک و غلات کامل گرفته تا دستورالعمل‌هاي آماده‌سازي، ما همه اين کارها را کرده‌ايم و اين نام تجاري را ايجاد کرده‌ايم تا همچنان کارخانه توليدي Cheese و Mac محبوب شمال آمريکا بمانيم.»
کرافت مواد غذايي نامطلوب را از برندهاي ثابت خود حذف کرده است همچنين اين شرکت به تازگي شربت ذرت با فراکتوز بالا را جايگزين شکر در نوشيدني Capri sun کرده است.
علاوه بر اين در محصولات ديگر برند خود يعني Roarin’s Waters (آب‌هاي نوشيدني طعم‌دار)، شيرين‌کننده مصنوعي سوکرالوز را حذف و به جاي آن از عصاره برگ استوايي استفاده مي‌کند. در دو سال گذشته همچنين اين شرکت خط توليد پنير خامه‌اي فيلادلفيايي خود را بدون ترکيبات مصنوعي راه‌اندازي کرده و مواد نگهدارنده مصنوعي را از پنيرهاي تک نفره حذف کرده است.http://negahehasti.com/

گروه مقالات

پر بیننده ترین ها

سوربیتول یا گلوسیتول یک قند الکلی است که بدن انسان آن را به کندی متابولیزه می کند

روش های زیادی به منظور افزایش جذب مواد ریز مغذی وجوددارد، که اغلب ازطریق استفاده مداوم ازمکمل های غذایی ویا از طریق فعالیت های رژیمی مختلف ، صورت می گیرد. غنی سازی ، فرآیند افزودن ویتامین ها ومواد معدنی به موادغذایی ، به منظورافزایش محتوای موادمغذی موجود درآن ها میباشد.

به دنبال ممنوع شدن کاربرد سم متیل بروماید در سال 2005 میلادی، صنعت آرد ایالات متحده با چالشی بزرگ در خصوص پیدا کردن روشهای جایگزین روشهای تدخینی جهت "مدیریت آفات انباری" مواجه گردیده است. با اینکه جایگزین های شیمیایی مناسبی شامل سولفوریل فلوراید (ProFume®) و آئروسل ها (ترکیب مایع و گاز یا پودر و گاز) برای متیل بروماید وجود دارد اما تاکید بر شیمیایی نبودن جایگزین جدید، روش حرارتی را به عنوان یک گزینه مناسب مطرح می کند.

این روش (روش مرجع AACC شماره 10.14.01).برای تعیین حجم نان با استفاده از توپوگرافی لیزری توسط دستگاه آنالیزور پرتن انجام می شود.