تحقیقات صنایع غذایی حاکی از این است: افزودن ویتامین Dبه نان شرکت M&S یک حرکت خوب در راستای سلامت عمومی است

تاریخ : 1394/04/16 11:15

یک برش از نان شرکت مارکز و اسپنسر (M&S) حاوی 15% ویتامین D مورد نیاز روزانه است. مارکز و اسپنسر بزرگترین خرده فروشی چند ملیتی در بریتانیا است. رئیس بخش تغذیه و نوآوری تحقیقات صنایع غذایی لدرهد می گوید: با توجه به تعداد افرادی که دچار کمبود ویتامین D هستند، غنی سازی کلیه ی محصولات پخت با این ویتامین یک حرکت خوب در راستای بهبود بهداشت عمومی جامعه است.

این شرکت در اوایل این ماه بسته بندی محصولات پخت غنی شده با ویتامین D خود را عرضه کرد که دو برش نان غنی شده با میزان 15% ویتامینD  مورد نیاز روزانه نیز در کنار این محصولات قرار داده شده بود. ویتامین D در سلامت استخوان ها، سلامت قلب و عروق و افزایش ایمنی بدن نقش بسزایی دارد. این شرکت از مخمری که در معرض نور آفتاب، سطح طبیعی ویتامین D آن افزایش یافته در فرمول خود استفاده می کند.
جنیفر آرتور، مدیر تغذیه و نوآوری تحقیقات مواد غذایی، از این حرکت استقبال کرد. وی به سایت بیکری و اسنک گفت: اغلب مردم بریتانیا دچار کمبود ویتامین D هستند، از آنجا که بزرگترین منبع تامین این ویتامین قرار گرفتن در معرض اشعه خورشید است و این امکان تنها در دو ماه از سال یعنی آوریل و سپتامبر وجود دارد، بشدت نیاز به غنی سازی مواد غذایی با این ویتامین وجود دارد.
او همچنین گفت:" برخی منابع غذایی حاوی ویتامین D مانند ماهی های روغنی، تخم مرغ و مارگارین که غنی سازی آنها با این ویتامین ضروری است، در بریتانیا موجود است اما مهمترین منبع آن نور خورشید است، از دیدگاه سلامت عمومی است. مشکل کمبود این ویتامین در مردم بریتانیا وجود دارد بنابراین غنی سازی نان با ویتامین D ضرورت دارد". او در پاسخ به این پرسش که آیا محصولات پخت حامل مناسبی برای ویتامین D هستند گفت: "بله چون نان و محصولات پخت بصورت روزانه توسط مردم مصرف می شوند".
وی همچنین افزود: "اگر می خواهید مردم میزان مصرف ویتامین ها را افزایش دهند باید ویتامین ها را به غذای روزانه آنها اضافه کنید. لازم نیست مردم مقادیر زیادی از ماده غذایی غنی شده را بخورند، نمی توان انتظار داشت مردم 8 برش نان را بصورت روزنه مصرف کنند، اما دو برش نان چیزی است که مردم در وعده صبحانه یا نهار خود میل می کنند".
او گفت: "اگرچه غنی سازی کلیه محصولات پخت با این ویتامین ممکن است بحث برانگیز باشد، اما من فکر می کنم با توجه به کمبود ویتامین D غنی سازی سایر محصولات پخت با این ویتامین حرکت مثبتی است".
شرکت مارکز و اسپنسر قبل از شروع غنی سازی نان با ویتامین D، تحقیقاتی را بر رفتار مصرف کننده انجام داد که 78% نتایج آن مثبت بود. یافته ها حاکی از آن است که بالغ بر 90% مصرف کنندگان این شرکت بصورت هفتگی نان خریداری می کنند.
کلر هیوز، رئیس بخش تغذیه شرکت مارکز و اسپنسر گفت: "ما می خواهیم با افزودن ویتامین D به محصولات در دسترسی نظیر نان، دریافت این ویتامین را برای مشتریان امان امکان پذیر کنیم، به این معنی که مشتریان برای دریافت این ویتامین حیاتی ناچار به تغییر رژیم غذایی معمول خود نشوند". او گفت: "تغذیه و تندرستی باید در دستور کار دولت و شرکت های صنایع غذایی قرار گیرد و به مصرف کنندگان سپرده شود. مصرف کنندگان خواهان محصولات با بالاترین کیفیت که موجب بهبود سلامت می شوند هستند".


http://www.bakeryandsnacks.com/

گروه مقالات

پر بیننده ترین ها

سوربیتول یا گلوسیتول یک قند الکلی است که بدن انسان آن را به کندی متابولیزه می کند

روش های زیادی به منظور افزایش جذب مواد ریز مغذی وجوددارد، که اغلب ازطریق استفاده مداوم ازمکمل های غذایی ویا از طریق فعالیت های رژیمی مختلف ، صورت می گیرد. غنی سازی ، فرآیند افزودن ویتامین ها ومواد معدنی به موادغذایی ، به منظورافزایش محتوای موادمغذی موجود درآن ها میباشد.

به دنبال ممنوع شدن کاربرد سم متیل بروماید در سال 2005 میلادی، صنعت آرد ایالات متحده با چالشی بزرگ در خصوص پیدا کردن روشهای جایگزین روشهای تدخینی جهت "مدیریت آفات انباری" مواجه گردیده است. با اینکه جایگزین های شیمیایی مناسبی شامل سولفوریل فلوراید (ProFume®) و آئروسل ها (ترکیب مایع و گاز یا پودر و گاز) برای متیل بروماید وجود دارد اما تاکید بر شیمیایی نبودن جایگزین جدید، روش حرارتی را به عنوان یک گزینه مناسب مطرح می کند.

این روش (روش مرجع AACC شماره 10.14.01).برای تعیین حجم نان با استفاده از توپوگرافی لیزری توسط دستگاه آنالیزور پرتن انجام می شود.