آرد فوق العاده تمیز

تاریخ : 1394/04/24 12:37

شرکت آلمانی Kampffmeyer اعلام کرده است که آردی با حداقل درصد ذرات ریز را تولید کرده است که به میزان کمتری به دیواره تجهیزات می چسبد همچنین این محصول فاقد میکروارگانیسم هایی است که موجب بروز آسم و حساسیت های تنفسی می شوند.

این شرکت ادعا کرده: آنزیم های این آرد غیرفعال بوده درنتیجه استفاده از این محصول می تواند رشد کپک ها را در نقاط غیرقابل دسترس تجهیزات مانند بین غلطک ها و تسمه نقاله ها– در صنایع پخت - مهار کرده و نهایتا بهبود بهداشت محیط کار گردد.
بهداشت:
سنجا فرانک مدیر پروژه بازاریابی و ارتباطات این شرکت می گوید: دانه بندی خاص این آرد موجب حذف ذرات ریز از آرد شده بنابراین این آرد مانند آرد سمولینا،.در مقایسه با آردهای معمولی از سیالیت بهتری برخوردار است. آردهای معمولی حاوی میکروارگانیسم هایی هستند که به تجهیزات منتقل می گردند و خطر ابتلا به آلرژی را افزایش می دهند. این آرد بر خلاف آرد های معمولی، میکروارگانیسمی ندارد. با از بین بردن میکروارگانیسم ها هیچ ماده آلرژنی به تجهیزات منتقل نمی شود. وی همچنین گفت: این آرد هیچگونه اثر سوئی بر طعم، ظاهر و مزه محصول نهایی ندارد.
کاهش میزان آرد مورد نیاز در فرآیند تولید
مطابق گفته های فرانک، تولیدکنندگان (محصولات پخت) با استفاده از این آرد، می توانند ضایعات خود را کاهش دهند بنابراین از نظر اقتصادی به صرفه می باشد. این شرکت ادعا می کند میزان آرد مورد استفاده در فرآیند را تا 60% کاهش می دهد. فرانگ گفت: با استفاده از این آرد، مقادیر دقیق تری آرد به انتقال دهنده ها منتقل می شوند. هرچند وی خاطر نشان کرد که هزینه های ابتدایی این آرد بیشتر از آرد معمولی است.
نظافت کردن
این شرکت گفت:ذرات کوچک و باقیمانده خمیر به تجهیزات و سطوح می چسبند بنابراین استفاده از این آرد موجب تسهیل نظافت و صرفه جویی در وقت و هزینه ها می گردد. همچنین این آرد را می توان بدون اعمال تغییر یا الک کردن وارد فرآیند تولید نمود. فرانک گفت: این آرد در آلمان توزیع می شود و به دیگر کشورهای اتحادیه ی اروپا نیز صادر خواهد می شود
http://www.bakeryandsnacks.com
ترجمه و گردآوری: شرکت آرد پوسان

گروه مقالات

پر بیننده ترین ها

سوربیتول یا گلوسیتول یک قند الکلی است که بدن انسان آن را به کندی متابولیزه می کند

روش های زیادی به منظور افزایش جذب مواد ریز مغذی وجوددارد، که اغلب ازطریق استفاده مداوم ازمکمل های غذایی ویا از طریق فعالیت های رژیمی مختلف ، صورت می گیرد. غنی سازی ، فرآیند افزودن ویتامین ها ومواد معدنی به موادغذایی ، به منظورافزایش محتوای موادمغذی موجود درآن ها میباشد.

به دنبال ممنوع شدن کاربرد سم متیل بروماید در سال 2005 میلادی، صنعت آرد ایالات متحده با چالشی بزرگ در خصوص پیدا کردن روشهای جایگزین روشهای تدخینی جهت "مدیریت آفات انباری" مواجه گردیده است. با اینکه جایگزین های شیمیایی مناسبی شامل سولفوریل فلوراید (ProFume®) و آئروسل ها (ترکیب مایع و گاز یا پودر و گاز) برای متیل بروماید وجود دارد اما تاکید بر شیمیایی نبودن جایگزین جدید، روش حرارتی را به عنوان یک گزینه مناسب مطرح می کند.

این روش (روش مرجع AACC شماره 10.14.01).برای تعیین حجم نان با استفاده از توپوگرافی لیزری توسط دستگاه آنالیزور پرتن انجام می شود.