آنزیم جدیدبا توانایی هضم پروتئین گلوتن

تاریخ : 1394/05/18 10:27

بیماری سلیاک، نوعی بیماری گوارشی است که به پرزهای روده کوچک آسیب می‌رساند و سبب اختلال در جذب مواد مغذی می‌شود. افرادی که به بیماری سلیاک مبتلا هستند پروتئینی به نام "گلوتن" را که در گندم، جو، چاودار و احتمالاً جودو سر وجود دارد، نمی‌توانند تحمل کنند. علائم بیماری سلیاک ممکن است یک یا چند مورد از این موارد باشد: دردهای تکرار شونده شکمی، اسهال خونی، کاهش وزن، اسهال چرب، کم‌خونی غیر قابل توضیح، نفخ، دردهای استخوانی، انقباضات عضلانی، خستگی، تاخیر رشد، درد در مفاصل، تشنج، سوزن سوزن شدن پاها، آفت‌های دردناک دهانی، آسیب‌های پوستی دردناک به نام هرپتیفرم، تاخیر در قاعدگی یا نامنظم شدن دوران عادت ماهانه، کم خونی و تاخیر در رشد و کاهش وزن از علائم سوء تغذیه. بعضی از افراد مبتلا به سلیاک هیچ علامتی ندارند، زیرا قسمت سالم روده قادر به جذب مواد مغذی کافی برای پیش گیری از بروز علائم است. با وجود این مسئله، این افراد همچنان در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های همراه سلیاک خواهند بود.

شرکت DSM هلند، اولین و تنها آنزیم تجزیه کننده گلوتن در ایالات متحده آمریکا را بصورت مستقیم به بازار مکمل های غذایی عرضه کرد. این آنزیم بصورت موثری موجب تجزیه ملکول های گلوتن باقیمانده در معده می گردد.
"آنزیم جی تلوراز" (Tolerase-G) یا قارچ آسپرژیلوس نایجر پرولیل اندوپروتئازaspergillus niger prolyl endoprotease (AN-PEP) برای افزایش تعداد مصرف کنندگان حساس به گلوتن که بدنبال یک رژیم غذایی فاقد گلوتن هستند کمک خواهد کرد. این آنزیم موجب تجزیه و هضم گلوتن پنهان یا باقیمانده که در طیف وسیعی از مواد غذایی ممکن است موجود باشد می گردد.
نتایج حاصل از یک مطالعه جدید در شرایط آزمایشگاهی در "مجله پییر ری ویود" منتشر شد که نشان می دهد آنزیم جی تلوراز، موثر تر از سایر مکمل های های تجاری موجود در بازار، موجب کاهش ملکول های گلوتن -که بصورت طبیعی در برخی غلات و برخی غذاهای فرآوری شده (نظیر سوسیس، کالباس، ماکارونی، رشته‌فرنگی، قهوه و نسکافه) موجود است - می گردد.
از آنجا که محصولات فاقد گلوتن ممکن است در میهمانی ها و سفر در دسترس نباشد، مصرف کنندگانی که بدنبال رژیم های غذایی فاقد گلوتن هستند را دچار مشکل می کند. آنزیم جی تلوراز برای افرادیکه معده حساس به گلوتن دارند بسیار مفید خواهد بود. برای افراد مبتلا به عارضه "عدم تحمل گلوتن"، تنها یک رژیم غذایی فاقد گلوتن موثر خواهد بود. پیش بینی می شود در آمریکا تا سال 2019 میلادی، خرید و فروش محصولات فاقد گلوتن به 2.34 بیلیون دلار برسد. تقریباً 82 درصد از مشتریانی که محصولات فاقد گلوتن را خریداری می کنند مبتلا به عارضه سلیاک نیستند.
تییری گرییر مدیر بازاریابی شرکت DSM: تعداد فزاینده ای از مردم در حال حاضر به دنبال انتخاب یک رژیم غذایی فاقد گلوتن هستند اما تا کنون تولید کنندگان مکمل غذایی موفق به عرضه آنزیم گوارشی منطبق با تقاضای مصرف کنندگان که قادر به کاهش ملکول های گلوتن در معده بیماران حساس به گلوتن شود نشده بودند.
آنزیم جی تلوراز نتیجه چندین سال مطالعه است که اثربخشی و ایمنی آنزیم را تضمین می کند. علوم جدید شواهدی مورد نیاز را به تولید کنندگان می دهد تا بتوانند در خصوص مزایای این آنزیم منحصربفرد مصرف کنندگان را آگاه سازند. جی تلوراز در حال حاضر در ایالات متحده آمریکا در دسترس است.
منبع:
مقاله ژورنال نانوایان 22 جولای 2015
http://www.bakersjournal.com/

گروه مقالات

پر بیننده ترین ها

سوربیتول یا گلوسیتول یک قند الکلی است که بدن انسان آن را به کندی متابولیزه می کند

روش های زیادی به منظور افزایش جذب مواد ریز مغذی وجوددارد، که اغلب ازطریق استفاده مداوم ازمکمل های غذایی ویا از طریق فعالیت های رژیمی مختلف ، صورت می گیرد. غنی سازی ، فرآیند افزودن ویتامین ها ومواد معدنی به موادغذایی ، به منظورافزایش محتوای موادمغذی موجود درآن ها میباشد.

به دنبال ممنوع شدن کاربرد سم متیل بروماید در سال 2005 میلادی، صنعت آرد ایالات متحده با چالشی بزرگ در خصوص پیدا کردن روشهای جایگزین روشهای تدخینی جهت "مدیریت آفات انباری" مواجه گردیده است. با اینکه جایگزین های شیمیایی مناسبی شامل سولفوریل فلوراید (ProFume®) و آئروسل ها (ترکیب مایع و گاز یا پودر و گاز) برای متیل بروماید وجود دارد اما تاکید بر شیمیایی نبودن جایگزین جدید، روش حرارتی را به عنوان یک گزینه مناسب مطرح می کند.

این روش (روش مرجع AACC شماره 10.14.01).برای تعیین حجم نان با استفاده از توپوگرافی لیزری توسط دستگاه آنالیزور پرتن انجام می شود.