رطوبت سنج غلات ساخت شرکت Perten مورد تایید فرانسه و آلمان

تاریخ : 1394/05/31 15:12

شرکت Perten اعلام کرد که رطوبت سنج غلات5200 AM اين شرکت رسما در آلمان و فرانسه تأييد شد.

رطوبت سنج غلات 5200 AM در آلمان توسط موسسه ملي مقياس و پيمانه هاي آلمان با نام PTB براي تجزيه و تحليل رسمي در سنجش رطوبت در دسامبر 2014 تأييد شد.
اين تأييديه در فرانسه توسط آزمايشگاه ملي مقياس ها و اوزان LNE در ماه مي نهايي شد. آژانس هاي رسمي در آلمان (PTB) و فرانسه (LNE) از طريق آزمايش هاي دقيق به اين نتيجه رسيدند که AM5200 ويژگي هاي دقت، ثبات و يکپارچگي را دارد که منجر به تأييد آن براي تعيين رطوبت در انواع مختلف غلات در معامله غلات تجاري شد.
ویژگیها و مزایا:
دقت بسیار بالا
اندازه گیری رطوبت و وزن مخصوص با یک دستگاه
آنالیز نمونه در 10 ثانیه جهت  صرفه جویی در زمان و هزینه
صفحه لمسی جهت سهولت عملکرد و کاهش خطا

گروه مقالات

پر بیننده ترین ها

سوربیتول یا گلوسیتول یک قند الکلی است که بدن انسان آن را به کندی متابولیزه می کند

روش های زیادی به منظور افزایش جذب مواد ریز مغذی وجوددارد، که اغلب ازطریق استفاده مداوم ازمکمل های غذایی ویا از طریق فعالیت های رژیمی مختلف ، صورت می گیرد. غنی سازی ، فرآیند افزودن ویتامین ها ومواد معدنی به موادغذایی ، به منظورافزایش محتوای موادمغذی موجود درآن ها میباشد.

به دنبال ممنوع شدن کاربرد سم متیل بروماید در سال 2005 میلادی، صنعت آرد ایالات متحده با چالشی بزرگ در خصوص پیدا کردن روشهای جایگزین روشهای تدخینی جهت "مدیریت آفات انباری" مواجه گردیده است. با اینکه جایگزین های شیمیایی مناسبی شامل سولفوریل فلوراید (ProFume®) و آئروسل ها (ترکیب مایع و گاز یا پودر و گاز) برای متیل بروماید وجود دارد اما تاکید بر شیمیایی نبودن جایگزین جدید، روش حرارتی را به عنوان یک گزینه مناسب مطرح می کند.

این روش (روش مرجع AACC شماره 10.14.01).برای تعیین حجم نان با استفاده از توپوگرافی لیزری توسط دستگاه آنالیزور پرتن انجام می شود.