اختصاص خط اعتباری 10 هزار میلیارد ریالی برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در سال 94

تاریخ : 1394/03/06 14:04
وزیر جهاد کشاورزی گفت: خط اعتباری 10 هزار میلیارد ریالی امسال برای توسعه مکانیزاسیون در بخش کشاورزی اختصاص داده شده است.
به گزارش نگاه هستی از  روابط عمومی جهادکشاورزی آذربایجان شرقی،  مهندس محمود حجتی در حاشیه بهره برداری از طرح آبیاری تحت فشار در 50 هکتار از اراضی روستای اشتلق علیا در شهرستان بستان آباد با بیان این مطلب افزود: با برنامه ریزی های انجام شده توفیقات خوبی در صنایع حاصل و نیاز کشاورزان تامین شده و توانسته ایم در بحث مکانیزاسیون بخوبی پیشرفت کنیم.
وی با بیان اینکه در حمایت از بخش کشاورزی در حوزه آب، دولت اعتبارات خوبی برای ترویج آبیاری به روش های نوین در نظر گرفته است، گفت: قابلیت و ظرفیت کشور در آبیاری به روش سیستم های نوین سالانه 400 هزار هکتار است که سعی می کنیم با توجه به منابع موجود خود حداقل 200 هزار هکتار در سال اجرایی کنیم.
وی کشاورزی حفاظتی و ترویج کشاورزی مکانیزه را از جمله طرح های مورد حمایت دولت در بخش کشاورزی عنوان کرد و افزود: در تلاش هستیم با کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری زمینه را برای عملیاتی تر شدن بخش کشاورزی در کشور فراهم کنیم.

گروه تازه های سایت

پر بیننده ترین ها

محمدجواد کرمی، رییس اتحادیه تولیدکنندگان نان‌های حجیم و نیمه‌حجیم تهران ضمن اعلام مطلب فوق گفت: براساس مصوبه قبلی هیات دولت 20 درصد از سهمیه آرد دولتی تولید‌کنندگان نان‌های حجیم آزاد شده بود اما چند روز پیش اعلام شد که از اول اسفند‌ ماه کلیه سهمیه آرد‌های این بخش آزاد محاسبه می‌شود؛ در واقع آنچه جدید اعلام شده نقیض مصوبه‌ قبلی است.

مطابق گزارش انجمن بین المللی غلات (IGC)، ترکیه با صادرات 3 میلیون و 353 هزار تن آرد گندم در سال های 2013-2014 بار دیگر بزرگترین صادر کننده آرد جهان شناخته شد!

ایدما - ششمین نمایشگاه بین المللی آرد، سمولینا،برنج،ذرت،بلغور،دستگاه های آسیاب علوفه و حبوبات،ماکارونی ، تکنولوژی بیسکویت

دستورالعمل اجرایی حداقل ضوابط برچسب‌گذاری فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی توسط سازمان غذا و دارو و با همکاری کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران نهایی و ابلاغ شد.