بازیابی اعتماد از دست‌رفته کشاورزان با پرداخت به‌روز قیمت خرید تضمینی گندم

تاریخ : 1394/03/06 14:08
یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به پرداخت به روز قیمت خرید تضمینی گندم، آن را در اعتماد کشاورزان به مجموعه جهاد کشاورزی و افزایش روند تولید موثر دانست.
سیدراضی نوری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) عنوان کرد: متأسفانه در مسأله خرید تضمینی ذرت بین کشاورزان و وزارت جهاد کشاورزی بی‌اعتمادی ایجاد شد. مطالباتی که قرار بود دو هفته‌ای پرداخت شود چند ماه معطل ماند. خوشبختانه این اعتماد از دست رفته با پرداخت به روز قیمت خرید تضمینی گندم به حالت قبل برگردانده شود.
او تأکید کرد: یکی از راه‌هایی که کشاورز می‌تواند برنامه‌ریزی برای آینده خود داشته باشد همین اعتماد دوطرفه بین کشاورز و وزارت جهاد است. بعلاوه کشاورزان از این طریق می‌توانند به موقع بدهی‌هایی را که در مراحل داشت، کاشت و برداشت داشته‌اند پرداخت کنند.
به گفته این عضو کمیسیون کشاورزی، پرداخت به روز قیمت خرید تضمینی می‌تواند در روحیه و برنامه‌ریزی آینده کشاورزان برای محصول استراتژیکی مثل گندم تأثیر مثبت داشته باشد و در مقدار تولید سال‌های آتی این محصول نقش اساسی ایفا کند. نوری با اشاره به این‌که در بودجه سال 94 قیمت خرید تضمینی 10.5 ملیون تن گندم دیده شده ابراز امیدواری کرد که روند پرداخت به روز قیمت خرید تضمینی گندم ادامه پیدا کند.
نماینده مردم شوش در مجلس روند خرید تضمینی گندم را نیز روندی صعودی دانست و افزود دست کم در استان خوزستان این روند مثبت بوده و گزارشات شفاهی حاکی از این است که خرید تضمینی گندم روندی صعودی را طی کرده است.
ایسنا

گروه تازه های سایت

پر بیننده ترین ها

محمدجواد کرمی، رییس اتحادیه تولیدکنندگان نان‌های حجیم و نیمه‌حجیم تهران ضمن اعلام مطلب فوق گفت: براساس مصوبه قبلی هیات دولت 20 درصد از سهمیه آرد دولتی تولید‌کنندگان نان‌های حجیم آزاد شده بود اما چند روز پیش اعلام شد که از اول اسفند‌ ماه کلیه سهمیه آرد‌های این بخش آزاد محاسبه می‌شود؛ در واقع آنچه جدید اعلام شده نقیض مصوبه‌ قبلی است.

مطابق گزارش انجمن بین المللی غلات (IGC)، ترکیه با صادرات 3 میلیون و 353 هزار تن آرد گندم در سال های 2013-2014 بار دیگر بزرگترین صادر کننده آرد جهان شناخته شد!

ایدما - ششمین نمایشگاه بین المللی آرد، سمولینا،برنج،ذرت،بلغور،دستگاه های آسیاب علوفه و حبوبات،ماکارونی ، تکنولوژی بیسکویت

دستورالعمل اجرایی حداقل ضوابط برچسب‌گذاری فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی توسط سازمان غذا و دارو و با همکاری کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران نهایی و ابلاغ شد.