برآورد میزان ضایعات نان در کشور

تاریخ : 1394/03/06 14:11
اهمیت نان در سبد غذایی افراد جامعه بر کسی پوشیده نیست اما متأسفانه مقداري از آن به صورت ضایعات از بین میرود. آمار ضایعات نان در رسانه هاي مختلف با مقادیر متفاوت و عمدتاً بسیار بالاتر از مقادیر مندرج در منابع معتبر و قابل استناد بیان میگردد. بطوریکه بعضاً میزان ضایعات نان در ایران را حدوداً30 درصد اعلام می کنند که طبق بررسیهاي به عملآمده هیچ مدرك مستندي در این خصوص مشاهده نشد.
اخیراً به منظور بررسی آثار اجراي قانون هدفمندي یارانه ها در زنجیره گندم، آرد و نان طرحی پژوهشی توسط دانشگاه فردوسی مشهد و به سفارش مرکز پژوهشهاي غلات در سال 1393 انجام و به پایان رسیده است
در بخشی از این طرح پژوهشی، ضایعات نان در سطح مصرفکنندگان (خانوار) و تولیدکنندگان (واحدهاي نانوایی) در دو استان تهران وخراسان رضوي مورد بررسی قرار گرفت که چکیده نتایج آن به شرح ذیل میباشد:

1)    با اجراي قانون هدفمندکردن یارانه ها و تعدیل قیمت هاي نان مصرفی، همگام با کاهش نسبی مصرف، مقدار ضایعات نیز کاهش یافته است. البته در صورت عدم تثبیت قیمت گندم و نان در سالهاي اخیر، و اجراي سیاست تعدیل سالانه قیمتها، میزان کاهش ضایعات نان احتمالا بیش از این بود
2)    . متوسط سهم ضایعات از مصرف نان، قبل از اجراي قانون هدفمندکردن یارانه ها در سطح کشور معادل 2/12درصد بوده که با اجراي آن به 15/8 درصد کاهش یافته است. این نتیجه نشان میدهد، اجراي قانون هدفمندي یارانه ها، منجر به بهبود نسبی الگوي مصرف و کاهش ضایعات نان در سطح کشور شده است.

در راستاي ارتقاء کیفیت نان و کاهش ضایعات آن می توان به موارد ذیل اشاره نمود:
1)     مواردي از قبیل عدم بکارگیري اصول صحیح تهیه خمیر، استفاده از جوش شیرین به جاي خمیرمایه و خمیر ترش در واحدهاي نانوایی و همچنین عدم رعایت شرایط مناسب نگهداري نان در منزل، در ایجاد ضایعات نان موثرند که با آموزش هدفمند مهارتهاي پخت نان به کارگران واحدهاي نانوایی و فرهنگسازي براي عامه مردم، می توان میزان ضایعات را در مرحله تولید و مصرف، کاهش داد.
2)    توصیه می شود دولت و به ویژه نهادهاي مرتبط با وضعیت سلامت مردم بهویژه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اقدامات لازم جهت نظارت بر کیفیت نان را در سطح نانوایی ها در اولویت قرار دهند.
3)     ضمانت اجراي استانداردهاي تولید نان، مشخص شوند. لازم به ذکر است در حال حاضر بیشتر استاندارد ها اجباري نمی باشند.

مرکز پژوهش های غلات

گروه تازه های سایت

پر بیننده ترین ها

محمدجواد کرمی، رییس اتحادیه تولیدکنندگان نان‌های حجیم و نیمه‌حجیم تهران ضمن اعلام مطلب فوق گفت: براساس مصوبه قبلی هیات دولت 20 درصد از سهمیه آرد دولتی تولید‌کنندگان نان‌های حجیم آزاد شده بود اما چند روز پیش اعلام شد که از اول اسفند‌ ماه کلیه سهمیه آرد‌های این بخش آزاد محاسبه می‌شود؛ در واقع آنچه جدید اعلام شده نقیض مصوبه‌ قبلی است.

مطابق گزارش انجمن بین المللی غلات (IGC)، ترکیه با صادرات 3 میلیون و 353 هزار تن آرد گندم در سال های 2013-2014 بار دیگر بزرگترین صادر کننده آرد جهان شناخته شد!

ایدما - ششمین نمایشگاه بین المللی آرد، سمولینا،برنج،ذرت،بلغور،دستگاه های آسیاب علوفه و حبوبات،ماکارونی ، تکنولوژی بیسکویت

دستورالعمل اجرایی حداقل ضوابط برچسب‌گذاری فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی توسط سازمان غذا و دارو و با همکاری کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران نهایی و ابلاغ شد.