قول مساعد وزیر جهاد کشاورزی برای حل مشکلات صنایع غذایی

تاریخ : 1395/01/21 10:51
محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در دیدار نوروزی رییس، هیات رییسه و رییس کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تهران بر آمادگی کامل وزارت جهاد کشاورزی برای همکاری و مساعدت با فعالان صنایع غذایی تاکید کرد.
به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا «فودپرس»، در این دیدار محمود حجتی با اشاره به دستاوردهای بخش کشاورزی در سال 94 و برنامه های این وزارتخانه در سال 95 با اشاره به ضرورت همکاری میان دولت و بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: وزارت جهاد کشاوری آماده است تا با به منظور تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی و تقویت بخش کشاوری و صنایع غذایی برخی سیستهای این وزارتخانه به خصوص در زمینه صادرات و واردات و تعرقه ای مرتبط با این بخش را مورد بررسی قرار دهد.

وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی بیشترین حمایت را از توسعه صادرات مواد غذایی  خواهد داشت.

حجتی همچنین با اشاره به تخصیص 100 هزار تن گندم با قیمت 900 تومان به صنایع نشاسته و گلوکز تصریح کرد: تامین موارد اولیه مناسب برای صنایع غذایی از وظایف دولت است و درصدد برنامه ریزی برای عرضه گندم با قیمت و کیفیت مناسب برای تامین آرد مورد نیاز صنایع غذایی هستیم.

در این جلسه همچنین کاوه زرگرن رییس کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تهران طی سخنانی با اشاره به مشکلات پیش آمده در خصوص روش اخذ مابه التفاوت خرید دانه های روغنی در سال گذشته از دستور صریح وزیر جهاد کشاورزی برای اصلاح ساختار و روش اجرای  اخذ مابه التفاوت قدردانی کرد.


گفتنی است در این دیدار مسعود خوانساری رییس، مهدی جهانگیری نائب رییس، فاطمه مقیمی عضو هیات رییسه اتاق تهران و کاوه زرگران رییس کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تهران حضور داشند.

 

گروه تازه های سایت

پر بیننده ترین ها

محمدجواد کرمی، رییس اتحادیه تولیدکنندگان نان‌های حجیم و نیمه‌حجیم تهران ضمن اعلام مطلب فوق گفت: براساس مصوبه قبلی هیات دولت 20 درصد از سهمیه آرد دولتی تولید‌کنندگان نان‌های حجیم آزاد شده بود اما چند روز پیش اعلام شد که از اول اسفند‌ ماه کلیه سهمیه آرد‌های این بخش آزاد محاسبه می‌شود؛ در واقع آنچه جدید اعلام شده نقیض مصوبه‌ قبلی است.

مطابق گزارش انجمن بین المللی غلات (IGC)، ترکیه با صادرات 3 میلیون و 353 هزار تن آرد گندم در سال های 2013-2014 بار دیگر بزرگترین صادر کننده آرد جهان شناخته شد!

ایدما - ششمین نمایشگاه بین المللی آرد، سمولینا،برنج،ذرت،بلغور،دستگاه های آسیاب علوفه و حبوبات،ماکارونی ، تکنولوژی بیسکویت

دستورالعمل اجرایی حداقل ضوابط برچسب‌گذاری فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی توسط سازمان غذا و دارو و با همکاری کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران نهایی و ابلاغ شد.