ادامه پرداخت یارانه دولت به آرد و نان

تاریخ : 1395/01/29 12:55
ائم مقام وزیر صنعت،معدن و تجارت با اشاره به قیمت گندم در سال جاری گفت:گندم مورد نیاز نانوایی‌های یارانه‌ای کشور با همان هر کیلو 665 تومان در اختیار کارخانجات آرد قرار می‌گیرد تا آرد تولیدی با قیمت سال گذشته در اختیار نانوایی‌ها قرار گیرد.
مجتبی خسروتاج، در گفت‌وگو با میزان افزود: این نرخ در شرایطی است که نرخ خرید تضمینی گندم از کشاورزان در سال جاری 12705ریال است که با لحاظ هزینه‌های تبعی به میزان 13500 ریال خواهد شد که یارانه سنگینی را دولت بابت مابه التفاوت دو نرخ خرید و فروش
متحمل می‌شود.خسروتاج تصریح کرد: در سال 94 کل گندم وارداتی به کشور 3.2 میلیون تن بود که عمدتا برای مصارف صنعتی (ماکارونی،شیرینی و شکلات، نان‌های حجیم و صنعتی)وارد شده و عمده آن از محل ثبت سفارش صورت گرفته در سال گذشته بوده و احتمالا یک میلیون تن دیگر در ابتدای سال جاری به کشور وارد می‌شود. وی تصریح کرد:
با هدف حمایت و مساعدت از واحدهای صنفی و صنعتی غیریارانه‌ای علیرغم اینکه قیمت تمام شده هر کیلوگرم گندم داخلی 13500ریال می‌باشد ولی در جلسه اخیر دولت مصوب شد نیاز واحد‌های فوق الذکر با قیمت هر کیلو 9000 ریال تامین می‌شود و با این شرایط شاهد افزایش قیمت آرد و نان نخواهیم بود.

گروه تازه های سایت

پر بیننده ترین ها

محمدجواد کرمی، رییس اتحادیه تولیدکنندگان نان‌های حجیم و نیمه‌حجیم تهران ضمن اعلام مطلب فوق گفت: براساس مصوبه قبلی هیات دولت 20 درصد از سهمیه آرد دولتی تولید‌کنندگان نان‌های حجیم آزاد شده بود اما چند روز پیش اعلام شد که از اول اسفند‌ ماه کلیه سهمیه آرد‌های این بخش آزاد محاسبه می‌شود؛ در واقع آنچه جدید اعلام شده نقیض مصوبه‌ قبلی است.

مطابق گزارش انجمن بین المللی غلات (IGC)، ترکیه با صادرات 3 میلیون و 353 هزار تن آرد گندم در سال های 2013-2014 بار دیگر بزرگترین صادر کننده آرد جهان شناخته شد!

ایدما - ششمین نمایشگاه بین المللی آرد، سمولینا،برنج،ذرت،بلغور،دستگاه های آسیاب علوفه و حبوبات،ماکارونی ، تکنولوژی بیسکویت

دستورالعمل اجرایی حداقل ضوابط برچسب‌گذاری فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی توسط سازمان غذا و دارو و با همکاری کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران نهایی و ابلاغ شد.